X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ستاد آزاد سازی بقیع شریف

یک روز از این دل پر پرواز بسازیم در خاک بقیع چار حرم باز بسازیم بهتر است آزاد سازی بقیع آغازشود

فرصت های گازی که از دست می رود!

در حالیکه تولید و صادرات گاز، می تواند به نماد اقتصاد مقاومتی تبدیل شود، این فرصت در حال از بین رفتن است. پیشنهاد تشکیل سازمان کشورهای صادر کننده گاز، توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، که با رویکرد مثبت جهان روبرو شد، درواقع سندی برای تحول اقتصاد مقاومتی، و تبدیل آن به اقتصاد مقاومتی بین المللی است. اما حضور عنصر غیر مقاومتی همچون: دولت قطر باعث شده تا این فرصت ها از دست برود.

قطر، از یکسو با خط مقاومت مخالف است، واز سوی دیگر بزرگترین سارق نفت وگاز ایران، از میادین مشترک است. مخصوصا با قرارداد قرون وسطایی کرسنت، که باز طراحی آن در دست اقدام است، تقریبا همه نتایج حاصله ایران را به باد می دهد. و یک شبه برتمام  برنامه های دراز مدت آن، قلم قرمز می کشد.  زیرا که با تعیین قیمت بسیار پایین برای: گاز ایران و ادعای خسارت های میلیاردی، که انجام داده تا سال ها باید ایران گاز خود را، با هزینه های بالا استخراج کند، و بابت بدهی های واهی به دولت قطر بپردازد.

البته مجلس این موضوع را باید درنظر بگیرد، که موضوع کرسنت حتی از موضوع: واردات دروغین بنزین یورو4 مهمتر، و زیان آن بالاتر است و اگر وزیر نفت، نتواند پاسخی به این مدعا بدهد، ویا نتواند مانع ضرر میلیاردی شود، باید رای اعتماد از ایشان سلب شود، نه بخاطر اینکه آدم حقه بازی نیست! بلکه به خاطر اینکه بتوان: در دادگاههای بین المللی رای مربوطه را، همچون گذشته باطل اعلام کرد. البته سعی ایشان در پیشبرد اهداف: نفت و گاز ایران را نباید نادیده گرفت، ولی حضور ایشان تایید قرارداد کرسنت، و ادامه زیان ایران و نابودی تمام زحماتی است که: خود ایشان در حال انجام آن است.

  و ما انتظار این فداکاری را از وزیر: انقلابی و مکتبی و غیر حقه باز!  کوشا و دلسوز خود داریم که: قبل از هرکاری خودش استعفا دهد. زیرا به نظر می رسد اگر: اشتباهی هم در قرارداد کرسنت شده باشد، مدت دوسال در مصدر قدرت بودن، این امکان را فراهم کرده بود که ایشان، آن را حل کند و یا به نفع ایران تمام نماید، و حالا فقط باید گفت: تو خود حجاب خودی از میان برخیز.

به نظر ما نه تنها ایشان در قرارداد کرسنت، نتوانست کاری بکند حتی در قرارداد هایی که: در زمان تحریم افراد تحریم شکن بسته بودند، اخلال ایجاد کرد که باعث شد تا نفت ایران، ضعیف و بی ارزش شود. این اخلال در اقتصاد مصداق بارز مفسد فی الارض است، ولی چون ایشان آدم خوبی است و نیت سوئی ندارد، نمیتوان به این جرم ایشان را محاکمه کرد.

  سادگی ایشان در این است که: بخاطر عقده و کینه ای که از دولت قبل دارد، حاضر است به کل ایران صدمه بزند! تا ثابت کند آن ها اشتباه می کردند که: حرفش را گوش نمی دادند واو را از وزارت کنار گذاشته بودند. نفت خزانه مملکت است، و اگر درب این خزانه بسته شود، مردم چه بکنند؟ این خزانه که نباید قربانی: اختلاف سلیقه ها یا خدای ناکرده ریاست طلبی ها، و جاه طلبی های اشخاص شود.

 وقتی به افراد خودی گل می زنیم، و با پشت پا آنها را بر روی زمین، یا داخل زندان می افکنیم دشمن هم استفاده می کند، واصلا هر دو جناح را منکر می شود، و سود خود را در نخریدن نفت از ایران، یا شکستن قیمت آن می بیند. مثلا در همین قضیه بنزین دیدیم که: خط آمریکا را برای حذف بنزین تولید داخل، پیگیری کردند و واردات را به راه انداختند، و بعد هم بدترین نوع بنزین را، از ته انبارهای دشمنان ما خریدند، و دلار های نفتی ایران را به جیب آن ها ریختند.

یکی دیگر از سیاست های غلط وزارت نفت، عدم پیگیری خط ایران در اوپک است. چرا که براساس نظامنامه اوپک، زمان ریاست ایران بر اوپک فرا رسیده، که با این روش ایران می توانست با: ریاست بر اوپک مانع مازاد تولید عربستان و قطر شده، و بر قیمت بازار مدیریت نماید. ولی با وادادگی در مقابل دشمنان خدا، و دشمنان جمهوری اسلامی، هم باعث سرقت بیشتر درامد نفت ایران، توسط اعراب شده و هم اینکه عربستان را برای همیشه، بر قیادت اپک نصب کرده است. آل سعود با همین پول های دزدی از ایران، شورای امنیت را تطمیع می کند.

فرص الغاز، المفقودة!

Gaz imkanları, kaybettik!

Üretim ve gaz ihracatı, ekonomik gücü sembolü haline mümkün olmakla birlikte, fırsatlar azalmaktadır. Gaz ihraç eden ülkeler oluşumu, İslam Devrimi'nin Lideri dünya aslında bir direnç, direniş ekonomisinin gelişmesi için belge ve uluslararası ekonomiye dönüştürelim, olumlu bir yaklaşımla karşı karşıya geldi. Ama böyle Katar Devleti olmayan dirençli elemanın varlığı kaybetti fırsatları yapmıştır.

Katar, direnç çizgisine karşı bir taraftan ve diğer taraftan, İran büyük petrol ve gaz güvenliği, ortak alanları. Özellikle tasarım, sürüyor rüzgar hemen hemen tüm sonuçları açıldı sözleşme Ortaçağ Crescent, küçültebilirsiniz. Ve bir gecede tüm uzun vadeli planları, kırmızı kalem alır. Onlar Katar sahte Devletine çok düşük yüksek ekstraksiyon maliyetleri ile, doğalgaz ihtiyacının yıl oldu milyarlarca dolarlık, İran ve istemlerde gaz fiyatını ve borç ayarlayın çünkü.

Bakan iddiaya bunları yanıtlamak için başarısız, ya da milyarlarca dolarlık kaybını önlemek için başarısız olursa konunun House Crescent bile yukarıdaki ithalat sahte benzin Euro 4 sorunu, ve kayıpların sorunu yüksek olduğu dikkate almalı, gelen güvenoyu olmalı O oynanabilecek değil çünkü o, yalanladı! Ama aynı zamanda bu olabilir, çünkü: Geçmişte olduğu gibi uluslararası mahkemelerde gelen oran, geçersiz ilan etti. Petrol ve gaz göz ardı edilmemelidir, ama onun varlığı Hilal sözleşmesini doğruladı ve İran'a karşı çabalarını devam ve tüm imha kendisi bunu yapıyor olmasıdır: Tabi ki hedeflere ulaşmak için çalışın.

  Ve biz Bakana bu özveri bekliyoruz: devrimci, okul ve non-slicker! Bizim çalışkan ve şefkatli o her şeyden önce istifa söyledi. Sözleşmede Hilal bir yanlışlık varsa bunları çözmek veya tüm yararına ve ben sadece sana söyledim için, iktidar olmanın iki yıl içinde, mümkün yapmıştı görünüyor çünkü. Kendi peçe kaynaklanmaktadır.

Sizlere sadece kendi Crescent sözleşmesi, hatta İran petrolüne ambargo yol kesicilerin anda yaptırımlar kapatıldı sözleşmede, bozan yapmak için başarısız oldu, zayıf ve değersiz. Ekonomideki bozulma yeryüzünde yolsuzluk açık bir örneğidir, ama o iyi bir adam ve herhangi bir zararlı niyetleri yoktur, çünkü onlar suç için çalıştı edilemez.

  O sadece şudur: obsesyon ve nefret önceki hükümetin olduğu, tüm ülkeyi zarar vermek olduğunu! Onu duymadım ve o Bakanlıktan görevden alındı, onlar yanlış olduğunu kanıtlamak için. Kapı kapalı ise petrol, ülkenin Hazine ve Hazine, insanlar ne yapmalı? Allah başkanlık hırsları korusun, fark tatları kurban ya da olmayan Olgular ve insanların hırsları.

 Insanlar hedefleri başlığı ve bunların zemine ayak, ya da cezaevinde kendi zaman düşman kullanır hesaba, ve her iki taraf bunu inkar ve İran'dan petrol satın ilgi, ya da Bu fiyat mola görür. Örneğin, benzin durumunda Amerika'nın çizgi cebine bizim hisse senedi satın düşman ve petrol dolar alttan, sonra yakıt kötü tür gaz yerli üretim, ithalat kaldırmak ve takip başlattı ve gördüm aldı.

Petrol Bakanlığı'nın bir başka yanlış politikalar, OPEC'in başarısızlığı İran çizgisini takip etmek. OPEC fazlasının Başkanı, Suudi Arabistan ve Katar engellenmiştir ve piyasa fiyatı yönetimi: OPEC tüzüğüne göre, zaman İran'ın İran bu şekilde olabilir OPEC başkanlığı için geldi çünkü. Ama Allah'ın düşmanları ve İslam Cumhuriyeti düşmanlarına teslim olan, bu krallık sonsuza Araplar tarafından ve o, daha fazla petrol geliri İran'ı çalmaya gidiyor, APEC liderlik yüklenir. Güvenlik Konseyi cazibesine İran'dan para hırsızlığı ile Suud.

تاریخ ارسال: 1394/08/30 ساعت 21:58 | نویسنده: سید احمد حسینی ماهینی | چاپ مطلب 0 نظر

دولت فاشیست فرانسه، باید از بین برود.

به نظر می رسد که اکنون باید تاریخ، منتظر زایش جدیدی از سوی جوانان فرانسوی باشد. جوانان فرانسه اعم از رنگین پوست و گلیست ها و غیره بدانند که: حکومت نظامی هر دولتی یعنی پایان راه آن، و اگر خوب مبارزه نکنند ممکن است: به سرنوشت امریکایی های پس از نهضت 99درصدی دچار شوند. و تا مدت تاسف چنین فرصتی را بخورند. آن ها با این کار حتی میتوانند آمریکا ر اهم، از افسردگی بیرون بیاورند.

البته ماهیت دولت فرانسه از ابتدا، امنیتی و نظامی بود و مردم در هیچک زاویه ای از زندگی خود، امنیت نداشته اند ولی آن ها، با توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی و: ترتیب دادن قهوه خانه های روشنفکرانه و مجالس لهو و لعب ،توانسته بودند نسل گذشته را فریب بدهند، و آن ها باخیال آزادی و زندگی در مهد نمدن! دوران خود را سپری کردند. آن ها فقط در کافه ها و پارتی های شبانه  دور هم می نشستند، و به تاریکی ها و ظلم ها فحش می دادند! وکار دیگری از دستشان نمی آمد، مگر اینکه به همدیگر تجاوز کنند و یا: با همدیگر هماغوش شوند تا این درد را فراموش کنند!.

اصولا فحش دادن را در فرانسه ، فلاسفه و عقلا اختراع کردند! شاید تابحال این فکر نیافتادید: که چرا فحش می دهید؟ اما عقلا و فیلسوفان و دانشمندان فرانسه میدانند: چرا فحش می دهید و از این بابت هم خوشحال هستند که شما ناسزا می گویید، و انتقاد می کنید و فحش می دهید! اما کار دیگری نمی توانید بکنید! زیرا خودشان فحش های بالاتری را ذخیره دارند، تا مانند تیر و تفنگ به سوی شما شلیک کنند. و آن انگ زدن هایی است که تمامی ندارد! از ایددالیست یا خیالپرداز بودن، تا واپس گرایی و اخیرا هم انتساب به داعش و غیره!

وقتی در انقلاب 1798 فرانسه مردم به: خیابان ها ریختند و شورش کردند، و نهایتا زندان باستیل را گشوده، و زندانی ها را آزاد کردند، جمهوری های بعدی از ترس: اتفاق اقتادن دوباره این حوادث، به فکر فرو رفتند. آن ها نمی خواستند هدف حملات مبارزان باشند، و یک روزی ببینند که مردم، دسته جمعی به سراغ آن ها آمده اند. از جامعه شناسان زیادی برای این کار دعوت کردند، تا بتوانند انرژی موجود در انقلابیون را، تخلیه و آن را آرام کنند. و از آنان موجودی خنثی بسازند.

   بسیاری از فلاسفه و سیاستمداران فرانسه، قتل عام انقلابیون را پیشنهاد دادند و تئوری معروف: انقلاب فرزندان خودرا می خورد را، مطرح و گفتند اشکالی ندارد که انقلاب، فرزندان خود را بخورد و از بین ببرد! اما دولتمردان دیدند که: توانایی این کار را ندارند، و انقلابیون پر انرژی تر از همیشه بوده، و روبه افزایش هستند. تا اینکه نظریه جدید اخته کردن! یا سترون نمودن انقلابیون در دستور کار قرار گرفت، و آن ین بود که یک تغییر کوچک رفتاری به آنان بدهند، و آن ها را از کف خیابان ها به کافه ها بیاورند، تا در آنجا شعار بدهند و آنقدر بر سر یکدیگر بزنند، تا از هوش بروند!

آنها توانستند فحش دادن یا ناسزاگویی به دولت را، به پرخاش بر علیه یکدیگر تبدیل کنند، و برای تضمین این فحاشی، تجاوز به عنف را هم اضافه کردند. لذا در همان موقع دستور دادند تا قانونی تصویب شود. براساس این قانون، لباس پوشیدن برای زنان منع شد، و هر زنی شلوار بپا می کرد و: یا روسری به سر می انداخت دستگیر و زندانی می شد. این روش برای سهولت تجاوز به: عنف بود تا افراد کاملا درگیر مسائل داخلی، جنسی وشخصی و خصوصی  شوند، و از پرداختن به سیاست و انتقاد از دولت دست بردارند.

  اکنون فرانسه به این بلوغ رسیده، تا بیماری اصلی خمودگی و افسردگی جوانان غرب را تشخیص دهد، و با آن مبارزه کند. به نظر ما جوانان غرب لازم نیست زیاد هزینه کنند، و در جاهای پر خطر عقاید خود را ابراز کنند، و یا دست به اعتراض بزنند. کافی است به همین پارتی های شبانه بروند، و پارتی آن ها را به هم بزنند، و یا مراکز فساد وفحشا را تخریب و به آتش بکشند.

این عمل باعث می شود تا، آن ها بجای پرداختن به حفاظت از پارتی ها، در لاک خود بیشتر فرو بروند، و نیروهای نظامی خود را در اطراف مناطق حساس افزایش دهند، و این امر یعنی چند برابر شدن هزینه های نظامی، که چون در آمد کافی برای ادامه آن ندارند، لذا در کوتاه مدت باعث شورش نیروهای امنیتی شده، و رژیم فرانسه و همه رژیم های فاشیستی غرب را نابود می کند.

Fransız faşist hükümeti, ortadan kaldırılmalıdır.

Şimdi Fransız gençliğinin yeni nesil bekliyor, bugüne kadar var gibi görünüyor. Renk ve Gaullist ve böylece her bunun sonunda sıkıyönetim devleti ve Amerikalıların yüzde 99 kaderi olabilir mücadele yoksa hareketinden muzdarip olduğunu biliyoruz dahil Fransız gençlik. Ve uzun yemek için şans yakındı etti. Onlar, Amerika en önemli depresyon dışarı bile olabilir.

Fransız hükümeti, askeri ve güvenlik ve hayatınıza kimsenin açı insanların doğası, ancak güvenlik, uyuşturucu ve alkol dağıtım ve entelektüel kafeler ve anlamsız toplantılar düzenliyor, yönetilen değil aldatmaya son nesil vardı ve onlar anaokulunda hayali bir özgürlük ve yaşam sunuyoruz! Zamanın geçirdi. Onlar sadece kafeler ve gece partileri etrafında oturdu ve karanlığa ve baskıya hakaret! Onlar acıyı unutmak için birbirleriyle veya birbirlerine koynunda ile istila sürece başka onlar işe yaramaz!

Temelde Fransa'da küfür, filozoflar ve aydınlar icat! Belki hiç lanet çünkü düşünmüyor? Ancak Fransız aydınlar ve düşünür ve bilim adamlarının size lanet ve bu konuda mutlu olduğunu yemin ve sizi eleştirmek ve lanet neden biliyorum! Ama başka bir şey yapabilirsiniz! Onlar böyle yay ve silah gibi daha hakaret, kurtarmak zorunda çünkü size ateş etmek. Ve bu damgalanma hepsi değil! Idealistler veya yaratıcı bir varlık, geri kalmışlık ve son zamanlarda böylece Isis atfedilen ve!

1798 devrimi Fransız halkı Zaman: sokaklar ve isyan ve nihayet Bastille hapishanesi açıldı ve tutuklular serbest, Korku sonraki Cumhuriyeti: Aqtadn yine bu olayı oldu, düşünme gitti. Onlar savaşçıları saldırmak istiyor ve bir gün insanların bunu yapmak için bir araya gelip görmedi. Sosyologlar boşaltma ve sakin, enerji devrimcilere, bunu yapmak için davet etti. Ve onları nötr vites yapmak.

   Fransa'da pek çok filozof ve siyasetçi, devrimcilerin katliam sunulan ve ünlü teorisi: devrim sormak onun çocuklarını yiyor ve onlar devrimi umursamıyorum, çocukları yemek ve yok! Ancak yetkililer yetenek işi yapmak için bulundu, ve her zamankinden daha devrimciler daha enerjik ve büyüyor. Kastrasyon yeni teori kadar! Ya da sterilize devrimciler gündemde olan ve bu kadar onların davranışlarında küçük bir değişiklik yapmak ve böylece her Zikir vardı barlar, sokaklara getirmek ve bu oldu Onların zeka!

Birbirlerine karşı saldırgan olmak ve müstehcenlik sağlamak, hükümete karşı yemin veya hakaret, tecavüz sözlerine ekledi. Bu nedenle, aynı anda onaylanacak yasa emretti. Bu kurala göre, kadınlar için elbise yasaklandı ve herhangi bir kadın pantolon durmak ve ya başörtüsü tutuklandı attı. Tecavüz kolaylığı için bir yöntem: Tecavüz tamamen cinsel ve kişisel ve özel iç meseleler, dahil olmuştu, ve siyaset yapmaya ve hükümeti eleştiren durdurmak için.

  Fransa artık olgunluk, orijinal hastalığı ve depresyon-uzun Batı gençlik tanımak ve onunla mücadele etmek vardır. Biz onların fikir beyan etmeleri veya protesto etmek yüksek maliyetli Batı gençliği gerekir ve yüksek riskli bölgelerde yoktur. Basitçe akşam partiye gidin ve parti bozabilir veya yok etmek ve yolsuzluk ve fuhuş merkezlerini yakmaktır.

Bu oldukça tarafların korunması ile ilgili daha, onların kabukları daha ileri gitmek yapar ve onların birlikleri etrafında hassas alanlar artırmak ve bu, ne zaman askeri harcamaların iki katına anlamına gelir Yeterli geliri kısa vadeli ayaklanmalar güvenlik güçleri bunu yapmaya devam etmek ve Fransız rejimi ve tüm faşist rejimler Batı yıktı.

تاریخ ارسال: 1394/08/29 ساعت 18:43 | نویسنده: سید احمد حسینی ماهینی | چاپ مطلب 0 نظر

اقتصاد مقاومتی چند ملیتی!

اقتصاد مقاومتی ایران توانسته است در: دوران تحریم و با بدترین روشهای کنترلی، و زشت ترین دستبرد های آماری غرب، دارای قوی ترین کار کرد باشد. که نمونه آن تست خودرو سازان و: نقدینگی مردم و بانکها بود که هرسه جواب مثبت بالایی داد. اما اکنون به بررسی اقتصاد مقاومتی چند ملیتی می پردازیم: نمادعینی آن همایش بزرگ اربعین در سراسر جهان است.

عراق برای هر ویزا مبلغ  40دلار نقدا دریافت می کند، واگر در یک محاسبات همتراز، همه را در این حد ببینیم 40ملیون نفر در ماههای محرم و صفر به: زیارت امام حسین ع می روند، که 1.6میلیارد دلار فقط حق ویزای آن ها می شود. واین البته ممکن است برخی ها پرداخت نکنند، یا بدلیل هموطن بودن از آن معاف و: به صورت مالیات و عوارض پرداخت نمایند، ولی بهر حال درامد بالقوه است: که میتواند بالفعل تبدیل شود. یعنی این مبلغ 40دلار در واقع سرانه: هزینه های امنیتی واداری هر نفر زائر است. ولو از او گرفته نشود.

  از آنسو هر زائر، ده شب هم بیتوته کند، هزینه هتل هرشب 40 دلار باشد 16میلیارد دلار، هزینه مورد انتظار برای اسکان این زائران است. واگر تغذیه هر زائر روزی 4 دلار، و متوسط برای ده روز 40دلار شود باز هم به مبلغ 16 میلیارد دلار می رسیم، و به همین میزان هزینه ایاب و ذهاب ، خرید سوغاتی و هزینه بهداشت و درمان و ..را محاسبه کنیم، می بینیم گردش مالی عظیمی هم بصورت: مورد انتظار و هم واقعی وجود دارد.واین گردش مالی عظیم فقط: مخصوض کشورهای خط مقاومت و هوادارانآن است، که شیعه و دوستدار اهل بیت هستند.

     دیگر سو، این ها همه ظاهر قضیه است، اما باید کمی عمیق تر بررسی کنیم: برای تغدیه 40میلیون زائر، در مدت 2ماه چه مقدار برنج تولید می شود؟ وچه مقدار گوشت ودام خریداری می شود؟ وچه مقدار کارخانجات پارچه بافی و: غیره رونق پیدا می کنند؟ و اگر دقت کنیم این تولیدات غالبا از داخل عراق و یا ایران نیست، بلکه از همه کشورهای جهان وارد می شود، یعنی اینکه اقنصاد اربعین، همه دنیا را با خود دارد.

   چراکه علاوه بر کمک به تولید و مصرف، گردش مالی عظیم همایش اربعین، پس انداز هم در این حوزه، درصد بالایی را بخود اختصاص می دهد، که غالبا به صورت نذورات در: داخل حرم ها ریخته می شود و: اغلب بصورت طلا و آذین بندی: گنبد ومناره ها و نگهداری و خرید ابنیه و املاک،  سرمایه گذاری می گردد. بطوریکه مثلا در ایران آستان قدس رضوی، برای خود یک تراست و کارتل بزرگ چندملیتی می باشد. وشاید بتوان گفت همه بناهای تاریخی، مخصوصا بقاع  متبرکه امامزادگان، همگی این پشتوان مالی را برای مردم اطراف خود دارند.

توزیع عادلانه هم دراین بخش عظیم اقتصادی، یک رویه دائمی و ملموس است. یعنی زائرانی که فقیر هستند، و یا سرانه خود را نمی توانند بپردازند، معمولا رایگان پذیرایی می شوند، بطوریکه هیچکس از این 40میلیون، از انجام مناسک باز نمی ماند و: کمبودی هم حس نمی کند. و کسانی که دارای مکنت مالی و: ثروت بیشتری هستند، آن ها هم با توزیع و تقسیم غذا و بخشش امکانات رایگان، در این عدالت اجتماعی سهیم می شوند.

اقتصاد مقاومتی شیعیان، تمام صنایع و اقتصاد جهان را هم رهبری و هدایت می کنند. زیرا تقاضا را در زمان های مشخصی تحریک می کند، که این تقاضا ها باعث افزایش: فروش کالاهای حلال می شود. و صنایعی که به غذای حلال، و صنایع پوشاک و دیگر صنایع حلال، وابسته هستند تقویت می شوند. صنایع حلال در واقع یک صنعت مقاومتی است. زیرا دولت عربستان یا قطر و امثال آن، هرگز به فکر صنایع و اقتصاد حلال نیستند، بلکه بر عکس بیشتر منابع مالی را، از مسلمان ها گرفته و: صرف صنایع حرام چون تسلیحات شیمیایی و: کشتار جمعی و قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی، توسعه مراکز فحشا و افزایش رسانه های ضد اخلاقی می کنند.

   بنابر این همانطور که در سیاست: بین خط مقاومت و خط سازش جدایی است، در اقتصاد هم همینطور است. اقتصاد حلال یک اقتصاد مقاومتی و: اقتصاد حرام یک اقتصاد سازشی است، که از سوی دولت های سازشکار پیگیری می شود، و کاملا هماهنگ با آن عمل می کند. زیرا برای کسب در آمد های نامشروع، باید! هزینه های نامشروع هم انجام داد.

Direniş uluslu ekonomi!

İran'ın ekonomisinin Direnç yaptırımlar ve kontrol prosedürlerinin kötü döneminde ve en çirkin istatistiksel mola Batı'nın en güçlü iş. Oto üreticileri ve örnek testi: bankaların likidite ve ilk üç pozitif idi. Ama şimdi ekonominin gücü, çok uluslu bir çalışma açıklıyor: harika bir konferansın somut sembolü kırkıncı dünya çapında.

Ziyaret İmam Hossein gitmek 1600000000 $ olmak sadece doğru vize olduğunu,: bir hesaplama par, bu tüm Muharrem ve Safer aylarında 40 milyon kişiyi görmek için ise $ nakit 40 vize ücreti Irak, alacak . Bu elbette ödeme nedeniyle veya muaf kendi vatandaşı ve vergi ve harçlar, ancak fark edilebilir herhangi bir potansiyel gelir ödemek için olmayabilir. Kişi hacılar ve idari güvenlik kişi başına maliyet 40 $ Yani toplam. Hatta o alınmadığı taktirde.

  Hacının diğer taraftan, on gece Köşkü, gecelik otel maliyeti $ 40 $ 16 milyar hacılara ev beklenen maliyetidir. Her gün hacılar $ 4, ve 40 $ beslenen Eğer hala on gün için ortalama 16000000000 $ ulaşması, nakliye maliyeti olduğunu, hediyelik eşya ve sağlık maliyetini ve görüyoruz ..ra hesaplama satın hem büyük ciro: beklenen ve gerçek ciro Dard.vayn harika sadece: direnç ve Şii ve sevgi dolu ev olan fanlar, Mkhsvz hattı.

     Öte yandan, bunların hepsi bir durumdur, ama biraz daha derin bakmak gerekir: ne kadar pirinç 2 ay içinde üretilen 40 milyon hacı, beslemek için? Malzemeleri satın alınan ve ne kadar et edilebilir? Ve tekstil fabrikaları ve ne miktarda: Diğerleri gelişmek? Biz nasıl bu ürünlerin genellikle Irak veya İran içinde gelen, ancak bir Yol Ayrımında dünyada, yani kırkıncı Ekonomi bütün ülkelerin gözlemlemek Ve eğer, bütün dünya onlarla beraberdir.

   Üretim ve tüketim, masif ciro kırkıncı toplantısına ek olarak, bu alanda tasarruf genellikle kutsal sözü yüksek bir oranda, sorumluydu Çünkü dökülür ve genellikle sadece altın ve süslemeleri vardır Kategori: kubbeler ve minareler ve bakım binaları ve gayrimenkul yatırımcılarının alım. Bu durumda, örneğin, İran Razavi, bir çok uluslu güvenir ve karteller içindir. Ve belki de anıtlar, kutsal türbelerin özellikle kutsal türbeler, çevrelerindeki insanlar için tüm mali destek.

Bu önemli ekonomik sektör, kalıcı ve somut uygulamalara hem de Adil dağılım. Bu 40 milyondan herhangi biri, açık uygulamaları kalmaz ve zaman eksikliği mantıklı değil ki kötü ya da ödeme yapamayız kişi başına olan hacılar, onlar genellikle ücretsiz resepsiyon bulunmaktadır. Ve mali servet olanlar: daha fazla zenginlik, aynı zamanda sosyal adalet olarak katılıyor, gıda ve serbest aktivite hediye dağıttı.

Şii direniş ekonomisi, tüm endüstriler ve küresel ekonomi yol açmıştır. Belli zamanlarda talep uyarır, çünkü talep artışları: satış çözücü bulunmaktadır. Ve helal olan sanayiler, koşer ve giyim sanayi ve diğer sanayi, güçlendirilmiş bağlıdır. Helal endüstrisi rezistif endüstridir. Suudi Arabistan veya Katar Hükümeti ve böylece, sanayi ve ekonomi düşünmek asla solvent değildir, ancak böyle bir kimyasal silah olarak aksine daha fonlar, Müslümanlar ve yasak harcanan endüstriler üzerinde: toplu katliam ve uyuşturucu kaçakçılığı ve alkol, fuhuş geliştirilmesi ve bunların ahlaksız medya artırmak.

   Bu nedenle, siyasette olduğu gibi: direnç ve ayrılık çizgisi arasındaki uzlaşma, ekonomi aynıdır. Direnç ve solvent ekonomi ekonomi: bir ekonomi yasadışı ekonomi, uzlaşmaya devlet tarafından bir uzlaşma desteklenmektedir edilir ve mükemmel senkronize hizmet vermektedir. O var yasadışı olduğunu çünkü! Fiyatı da gayrımeşru oldu.

تاریخ ارسال: 1394/08/28 ساعت 20:24 | نویسنده: سید احمد حسینی ماهینی | چاپ مطلب 0 نظر

پیام به جوانان فرانسه: پیروزی نزدیک است

از اینکه شما را به داعش متهم کنند، یا داعش اعلام کند: عملیات را آن ها انجام دادند، هیچ ترسی به خود راه ندهید، ما هم در دوران انقلاب اسلامی، وقتی می خواستیم با شاه مبارزه کنیم، به ما می گفتند کمونیست و واپسگرا و این قبیل حرفها. اکنون شما مردمک چشمان مستبد: فرانسه را هدف قرار داده اید و: او گیج و منگ شده ونمی داند چه می کند، و چه می گوید! ابتدا گفت حمله به مرکز فساد و فحشا پاریس، کار داعش بوده و امروز می گوید کار بلژیک است! اول گفت همه را دستگیر کرده، ولی حالا به همه خانه حمله می کند، تا مثلا آن ها را دستگیر کند.

آن ها حتی به مسلمان هم حمله کردند، مسجد بزرگ پاریس را آتش زدند، و چه جنایت ها که نکردند تا: از این گیجی بیرون بیایند، ولی خوشبختانه هنوز منگ مشروبات هستند، که خورده اند والکلی که مصرف کرده اند. آن ها می خواستند که با مشروبات الکلی، از ایرانیان پذیرایی کنند و می گفتند: جزو سنت های اصیل فرانسه، سرو مشروبات بر سر میز شام و نهار است. در حالیکه در اسلام مشروب خوردن حرام است، و حتی مسلمان نباید بر سفره ای که: در آن مشروب سرو می شود حاضر شود، و باید که صاحبخانه را نیز از این کار منع کند.

  ولی بگذارید هرچه می گویند، بگویند. راه شما راه درستی است. فقط باید مراکز فساد و فحشا را از بین برد، و جلوی فاسد شدن جوانان ایستاد. تنها راه رشد دیکتاتور ها این است که: جوانان کاری به سیاست نداشته باشند، و سرشان به پارتی و مواد مخدر گرم باشد. شما می بینید در آمریکا، با اینکه نهضت 99درصدی شد، ولی به نتیجه نرسید و هنوز هم، مردم آمرکا نمی دانند چرا نمی توانند: کوچکترین لرزه ای بر اندام پلیس فاشیست آمریکا بیاندازند. آن ها هم اگر مثل شما فکر کنند، و بجای اعتصاب های خیابانی بی حاصل، به مراکز پارتی های شبانه حمله کنند، خواهند دید که پایه های حکومت آمریکا هم می لرزد.

آنها تابع سیاستی هستند که: قول و عمل مخالف یکدیگر هستند، و به اینکه دروغ های باور پذیر بگویند، افتخار می کنند. لذا شعار دموکراسی و عدالت از طرف آن ها، فقط یک دروغ باور پذیر برای آرام کردن توده ها است. در حالیکه در اسلام گفته می شود که: حرف و عمل شما باید یکی باشد. و این توصیه اخلاقی وقتی اهمیت آن روشن می شود، که بدانیم فرق بین دنیای غرب با اسلام واقعی، همین است که غرب به هرچه می گوید عمل نمی کند! ولی انقلاب اسلامی درپی آن است که: گفته های درست بگوید و خود اولین کسی باشد: که به ان عمل می کند.

بطور مثال آمریکا و اروپا می گوید: که با مواد مخدر مبارزه می کند، یا مشروبات الکلی را بد میداند، یا نهاد خانواده را تشویق می کند! یا صحبت از حقوق بشر و قانون اساسی می کند، ولی می بینیم که درست بر عکس است. از موقعی که آمریکا بر افغانستان مسلط شده، تولید مواد مخدر هزار برابر شده، وحتی برای بهتر حمل کردن آن، از هواپیماهای نظامی و: پوشش دیپلماتیک استفاده می کنند. جالب این است که همان مواد مخدر، را خودشان مصرف نمی کنند، بلکه به جوانان کشور خودشان هدیه می دهند!

لذا راه مبارزه با امریکا، راه مسالمت یا اعتصاب ارام نیست، بلکه همان راهی است که ایرانی ها انتخاب کردند، و آمریکا و شاه را از ایران بیرون راندند. و ان این بود که حملات خود را، به دو رکن اساسی امپریالیسم و استبداد داخلی افزایش دادند: یکی بانکها و دیگری مراکز فحشا بود. آتش زدن بانک ها و سینما ها، باعث شد تا رژیم از بین برود! حتی نیاز به جنگ مسلحانه هم نبود، بار ها فقط امام خمینی تهدید کرده بود که: حکم جهاد می دهم ولی لازم نشد!  اکنون نیز جنگ مسلحانه یا اعتصاب آرام، راه حل ازبین بردن حکومت آمریکا نیست، زیرا که آن ها قادرند بزرگترین: جنایات ها را مرتکب شوند و : کسی با آنها مقابله نمی کند. و این به دلیل وجود بانک ها و: مشروب فروشی ها است. بانکها پول آن را تامین می کنند، و مشروب فروشی ها کله آنها را داغ می کنند! لذا باید در فرانسه و اروپا و حتی امریکا، مردم بانکها و مراکز فساد را آتش بزنند، و ملت خود را از بردگی برای بانکها نجات دهند.

ثواب هر قدم در راه زیارت امام حسین علیه السلام !

Fransa'nın gençliğine mesaj: zafer yakındır

Siz İslam Devleti veya ISIS ile suçluyorlar: işlemleri onlar senin yolunda herhangi bir korku yoktu, İslam Devriminin biz o kralla savaşmak istiyordu, bize komünist ve retrogressive anlattı ve benzeri. Şimdi göz bebeği: o da ne olduğunu bilmiyorum şaşkın ve ne diyor: Fransa'nın zalim hedeflediğiniz! Yolsuzluk Paris, İsis saldırı söyledi ve bugün Belçika çalışıyor diyor! Tüm tutuklandığını söyledi ama mesela, onları tutuklamak için, tüm saldırılara ev şimdi.

Hatta Müslümanları saldırdı, Paris Ulu Camii yanmış ve suçu olduğunu neydi: Bu karışıklık çıkması, ama neyse yine alkollü olduğu için başarısız oldu Meng, alkolsüz içecek. Onlar akşam yemeği ve öğle yemeği içki sunan Fransa'nın soylu gelenekleri alkol, İranlılar resepsiyon istedim ve söyledi. Içme İslam'da haram ve iken Müslüman olmamalı, hatta içki servis ve ev sahibi de bunu önlemek gerektiğini nerede mevcut masada.

  Ama bana bir şey söyleyeyim, diyorlar. Sizin yol doğru yoldur. Sadece yolsuzluk merkezleri tahrip ve gençlik yolsuzluk durdu. Diktatörleri büyümek için tek yol gençlerin bir parti ilaç ve sıcak siyasetten ve başkanları ile yapmak zorunda kalmamasıdır. O hareketin yüzde 99 ile Amerika'da görüyoruz, ama başarısız oldu ve hala insanlar neden bilmiyorum faşist Amerika'yı atmak üzerine Amerika'nın en küçük polis ateş sismik olamaz. Onlar da sizin gibi eğer düşünmek ve bunun yerine bir kısır sokak, gece parti merkezi saldırı, onlar Amerika'nın hükümetinin temellerini sarsıyor göreceksiniz grev.

Onlar söz ve birbirlerine karşı pratik ve yalanlar söyledim gurur duyuyoruz inanıyorum koşullarıdır. Kendi adına demokrasi ve adalet sloganı, sadece inandırıcı bir yalan kitleleri yatıştırmak için. Ancak, İslam'da sen sözleri ve eylemleri olması gerektiği söyleniyor. Ve önemi gerçek İslam ve Batı arasındaki farkı bilmek için, ahlaki tavsiye netleşiyor, bu Batı işe yaramazsa ne diyor! Ama İslam Devrimi'nin ardından beyanı doğru ve ilk olması: bu vermektedir.

Amerika ve Avrupa, örneğin, ilaç ya da kötü bir alkol bilir, ya da aile teşvik ettiğini söylüyor! Insan hakları ve anayasa konuşmak, ama gördüğümüz veya tersidir. Amerika'nın daha iyi askeri uçak yürütülmesi için, Afganistan, narkotik bin kere üretimini hakim olmuştur beri: diplomatik kapağı kullanın. Aynı ilaçlar, bunu yemem, ama gençler kendilerini hediyeler olması ilginçtir!

Bu nedenle, Amerika, barışçıl, huzurlu ya da değil grev, ama İranlılara karşı mücadele yolunu seçti ve Amerika ve İran Şahı kovdu. Tek bankalar ve diğer fuhuş merkezlerini: Ve onun saldırıları, emperyalizm ve yerel despotizmin iki ayağı kaldırdı oldu. Rejim gitti yapılmış, bankalar ve sinemalar ateşe! Hatta silahlı çatışmaya gerekli değildi, birçok kez sadece İmam Humeyni benim cihad değil, gerekli tehdit etmişti!

Onlar büyük yeteneğine çünkü Şimdi, silahlı çatışma, Amerika'nın hükümeti ortadan kaldırarak barışçıl çözüm grev veya: suçlar işlenmektedir: bunlardan biri ile uğraşmak değil. Barlar: Ve bu bankalara kaynaklanmaktadır. Banka, para sağlamak ve onların başları sıcak bar edebilirsiniz! Bu nedenle, Fransa ve Avrupa ve hatta Amerika'daki insanlar bankalara kölelik onun insanları bankalar ve yolsuzluk yanık ve kaydedin.

تاریخ ارسال: 1394/08/27 ساعت 22:20 | نویسنده: سید احمد حسینی ماهینی | چاپ مطلب 0 نظر

آسیب شناسی: جاذبیت های داعش.

داعش با عملیات پاریس، چشم فرانسه را کور و او را گیج  و منگ کرد، و همین امر باعث افزایش محبوبیت آن شد. بطوریکه در نرم افزار تلگرام، هزاران نفر فالور بوده و درخواست عضویت آن را دارند، ! چهارتن از اعضا انتحاری حمله: جمعه خونین پاریس که فرانسوی هستند، این امر را ثابت می کند که: شاید تمام اعضا آن فرانسوی و: احتمالا از فرزندان اشخاص بانفوذ در: اداره پلیس فرانسه هستند، که به همین علت تا کنون در باره: هویت آنان چیزی گفته نشده است.

یکی از دلایل محبوبیت داعش، ادعای عمل به قران و اسلام است. برای اینکه بدانیم این کار چه اثرات عجیبی دارد، به مثال مائو در چین کمونیست، و آل سعود در عربستان اشاره می کنیم: مائو اصلا محبوبیتی در چین نداشت، امپراطور یا پادشاه چین هم در گیر جنگ: با ژاپنی ها بود، مائو که درس خوانده مسکو بود، تصمیم به موج سواری گرفت، و به اعضا خود گفت: ما ادعا می کنیم که هوادار شاه چین هستیم، و با او در یک جبهه برعلیه ژاپن جنگ می کنیم . و هنگامی که خوب قوی شدیم، انقلاب کرده حکومت چین را ساقط می کنیم.

 در عربستان هم همینطور بود، آل سعود که یهودی بودند، تصمیم گرفتند با تغییر مکان و مذهب، خود را هوادار سر سخت پیامبر اسلام! جلوه بدهند تا به اهداف خود، در سیطره بر قلب امت اسلامی دست پیدا کنند. آن ها که در زمان شاه اسمعیل صفوی، مشمول طرح اخراج کامل یهودیان شده، و از تبریز تبعید شده بودند، در کویت زندگی می کردند. در ظاهر مسلمان شده و به عربستان رفتند، و به مکه و مدینه حمله کردند و: پس از خودنمایی های زیاد، موفق به حاکمیت در ان جا شدند. اولین کاری که کردند، برای انتقام از شیعیان و طرفدارن شیخ صفی و شاه اسماعیل، قبور ائمه را تخریب واز بین بردند. آن ها سال ها مردم را به این صورت فریب دادند، و گفتند: ما عاشق دین اسلام هستیم ولی شیعه را جزء دین نمی دانیم!

اکنون نیز این موج سواری را، به عهده داعش گذاشته اند. جامعه شناسی داعش، آینده پژوهی عمیقی دارد و میداند که: هرچه بگذرد مردم بیشتر به دین اسلام گرایش پیدا می کنند، لذا برای موج سواری خود را شدیدا: وابسته با اسلام و با عقاید افراطی نشان می دهد، تا کسی راجع به اصالت آن ها سوالی نداشته باشد. همینکه بشنود داعش یک رستوران و: محل فساد وفحشا را در مرکز فساد دنیا، یعنی پاریس منفجر کرده، از شادی در پوست خود نمی گنجد.

عملیات روز جمعه داعش، هم خواسته اعضا آن بوده و: هم گرایش جهانی و: مطالبات مردم دنیا محسوب می شد. به همین دلیل هم در اجرا موفق بوده، و هم در موج سواری . گرچه با تحقیقات کوتاهی که انجام شده، این عملیات خود جوش بوده، و حتی نقش جناح توبه کرده سازمان مجاهدین خلق، در طراحی آن آشکار است، ولی به دلیل مقبولیت عام و جهانی این عملیات، داعش آن را مصادره کرده، و برای حسن شهرت خود، مسئولیت آن را فبول نموده است.

جاذبه دیگر داعش در این است که: در جاهایی عضو می گیرد که، کم کاری جمهوری اسلامی کاملا مشهود است. چون مسئولان دولتی و دیپلماسی ایران، به دلیل خود باختگی در مقابل آل سعود و اروپا، از تبلیغات در این دو منطقه جلوگیری می کنند. یعنی در مورد اروپا و اعراب، هیچکس به خود اجازه نمی دهد سوال کند: که آیا اینجا واقعا دموکراسی هست یا خیر؟ با اینکه همه میدانند در عربستان، تاکنون انتخاباتی نشده است، هیچکس حتی مردان جمهوری اسلامی، مطرح نمی کنند چرا در انجا حقوق اساسی مردم، و حقوق بشر رعایت نمی شود؟ در اروپا هم همینطور است، فرانسه و انگلیس مزدوران زیادی بعنوان تحصیلکرده در ایران دارد، که اجازه طرح حقوق بشر را نمی دهند! با اینکه میدانند که بزرگترین: زندان ها در این دو کشور است و دوربین های جاسوسی، حتی اتاق خواب مردم را هم رها نمی کند.

اگر امام خمینی اصرار بر: شعار مرگ بر آمریکا نمی کرد، شاید راجع به آمریکا هم چنین روشی درپیش گرفته می شد. لذا مردم اروپا و عربستان و:  کشورهای تحت سیطره آن، مهمترین منبع پرورش نیرو برای داعش است. مثلا در چچن، ایران هیچگونه فعالیت اسلامی ندارد، ولی عربستان دارای مدارس متعدد دینی است، که همه اعضای مهم داعش از این مدارس هستند.

ه پنج نشست تخصصی در سرای اهل قلم

Patoloji: ISIL çekicilik.

Paris'te faaliyet gösteren İsis, ve Fransa göz onu sarhoş kör ve böylece popülerliğini arttırmak. Uygulama telgrafta olarak takipçilerinin binlerce ve üyelik vardır! Fransızlar kanlı olduğu Paris'te bir intihar saldırısı Cuma dört üyesi, bu kanıtlıyor: Fransız ve muhtemelen polis karakoluna Fransa çocukların en etkili kişiler, kim bu kadar hiç ilgili kimliğinin belki de tüm üyeler Hiçbir şey söylemedi.

İsis popülariteye bir nedeni, Kur'an ve İslam pratiğini iddia ediyor. Garip etkileri, Komünist Çin ve Suudi Arabistan'daki Mao örneğidir ne olduğunu bilmek için: Mao, Çin, Japon, Mao dersler savaşta Çinli imparator veya kral tüm popüler değildi Moskova oku, dalga binmek karar verdi ve üyeler biz Japonya'nın savaşa karşı birleşik bir cephe yanlısı Şah Çin iddia ve onunla dedi. Biz güçlü iyiydi ve ne zaman, bizim devrim Çin hükümeti devirmek için.

 Ayrıca Suudi Arabistan, Yahudi Suudiler, Peygamber onun inatçı destekçisi taşınmaya karar verdi ve din! İslam ülkesi kazanç kontrol merkezinde, hedeflerine işlerlik kazandırmak. Şah İsmail Safavi, Tebriz sınırdışı edilmişti tam Yahudi sınırdışı planına tabi ki, ve aldı Kuveyt'te yaşıyordu. Görünüşe göre İslam dinine ve Suudi Arabistan'a gitti ve Mekke ve Medine saldırdı ve gösteri çok sonra, onlar üzerinde hüküm başardık. Eğer Şii ve Şeyh Safi ve Şah İsmail destekçileri intikam almak gereken ilk şey, içlerinden İmamlar mezarlarını tahrip. Onlar aldatılmak insanlar, ve şöyle dedi: Biz din Şii İslam'ı seviyorum ama biz bilmiyoruz!

Şimdi de bu dalga sürme, Isis sorumluluğu vardır. Sosyoloji Isis derin vadeli ve İslam dininin sürme dalgası için çok güçlü, daha fazla kişi geçmek eğilimindedir bilir: ilişkilendirmek İslam aşırı fikirleri ile kendi özgünlüğü hakkında birisine göstermek Soru hayır. En kısa zamanda ben ISIS bir restoran duymak: dünyanın merkezinde yolsuzluk, yolsuzluk, Paris patladı, sevinç cildinizdeki uymuyor.

Operasyon Isis Cuma üyeler soruldu: Küresel eğilim: dünyanın taleplerini. O çalışma başarılı olduğunu bu yüzden, ve sörf. Çok az araştırma yapılıyor olsa da, bu eylemi kendiliğinden oldu ve pişman mko hatta rol tasarımı açıktır, fakat operasyon evrensel itiraz, ISIS el koyduğu ve itibar için sizin sorumluluğunuz onu tanımak için hazırdır.

Diğer konumlar ISIS üyesi olduğu İslam Cumhuriyeti bariz ihmali olduğu olmasıdır. Hükümet yetkilileri ve İran diplomasi, benlik saygısı, Al Saud ve Avrupa'da, çünkü bu iki alanda reklamlar önlemek için çünkü. Bu gerçekten demokrasi mi olduğunu ya da değil: o herhangi birinin sormak için izin vermez, Avrupa ve Araplar hakkında? Iyi Suudi Arabistan bilinmesine rağmen, seçilmiş değil, İslam Cumhuriyeti'nin hatta erkekler hiç kimse orada temel hak değildir ve insan haklarına saygı değil neden sordu? Avrupa'da da birçok Fransız ve İngiliz paralı insan hakları planı izin vermez İran, eğitimli! İki ülke ve casus kamerada cezaevleri, hatta insanların yatak düşürmeyin: Onlar büyük olduğunu biliyorum rağmen.

İmam Humeyni, ısrar edin: Amerika'ya 'Ölüm, belki Amerika hakkında böyle bir yöntem kabul edildi edilir olmayacaktır. Bu nedenle, İslam Eğitim için en önemli kaynak gücü buna hakim Avrupa, Suudi Arabistan ve ülkelerdeki insanlar olduğunu. Örneğin, Çeçenistan, İran İslami herhangi bir aktiviteye sahip değildir, ancak krallık bütün aşırı okulların önemli üyesi olan çok sayıda dini okullara vardır.

تاریخ ارسال: 1394/08/26 ساعت 21:10 | نویسنده: سید احمد حسینی ماهینی | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 31 )
   1      2     3     4     5      ...      7   >>
صفحات